O hoteluFotogalerieSlužbyCenyKudy k námRezervaceKontakt     
Klidné prostředí
Domácí kuchyně
Kapacita 50 lůžek
Sauna, bazén, hřiště
Poštovna
O HOTELU
Hotel Portáš se nachází ve známém středisku Javorníků Portáš - Kohútka. Budova hotelu byla postavena v roce 1932 přímo pod vrcholem Stolečný, kde měli podle legend své stanoviště valašští strážci hranic "Portáši" a dodnes si udržela svůj styl tradiční horské stavby. Leží v nadmořské výšce 930m, tzn. že za pěkného počasí je odsud nádherný výhled na panorama Moravskoslezských Beskyd (od Radhoště přes Pustevny až k Lysé hoře), případně na druhou stranu hraničního hřebene na slovenskou Kysuci a Malou Fatru. Při obvzlášť dobré viditelnosti je dohled až na Praděd v Jeseníkách. Hotel je prakticky na samotě, takže nabízí ideální podmínky k nerušené relaxaci uprostřed horské přírody.

Ubytování hotelu disponuje 45 lůžky na 2, 3 a 4 lůžkových pokojích. Část pokojů je kategorie Standard s vlastním soc.zařízením. Na pokojích Economy je umyvadlo s teplou vodou, sociální zařízení je společné na patrech pro více pokojů. K relaxaci hostů je k dispozici sauna, stolní tenis a fotbálek, v létě venkovní vyhřívaný bazén, dětské hřiště s dřevěnými atrakcemi (skluzavky, houpačky, lanovka), hřiště na míčové hry či tenis, dále pak venkovní posezení s ohništěm a výhledem na hory.

Společenská místnost pro 40-50 osob s audiovizuální technikou (plátno, dataprojektor, TV, DVD, kvalitní ozvučení) vhodná pro firemní akce a školení nebo kulturní vyžití. Hotel má rychlé připojení na internet, který je možné využívat bezdrátovým Wi-Fi pokrytím v celé budově, a to bezplatně.

Nekuřácká hotelová restaurace s celodenním provozem nabízí ubytovaným možnost polopenze nebo výběru z jídelního lístku. Kromě běžných jídel jsou zde v nabídce i valašské a slovenské speciality, během hlavních sezón a především víkendů si mohou hosté vybrat z denních nabídek čerstvě připravených hotových jídel, které jsou pokaždé jiné. Z nápojů jsou to hlavně čepovaná nebo lahvová valašská nepasterovaná piva PORTÁŠ (3 druhy), sudová Kofola, značkové nealko nápoje a džusy Rauch, 100% přírodní mošty Vitaminator, kvalitní teplé i ledové čaje Dilmah nebo výběrová italská káva Café Reserva. Zchladit se můžete zmrzlinovými poháry nebo širokým výběrem nanuků a zmrzlin Prima.

Hotel je v těsném sousedství lyžařského Ski Centra Kohútka, kde je možné se věnovat sjezdovému lyžování téměř vždy v zimní sezóně se zárukou slušných podmínek díky technickému zasněžování na několika sjezdovkách. Ski Centrum disponuje jednou čtyřsedačkovou lanovkou a několika menšími vleky. Navíc mají ubytovaní hosté možnost využít hotelové slevy na veškeré služby místní lyžařské školy a půjčovny Goski, která zde sídlí celou zimní sezonu. Trasa běžkařské hřebenové stopy probíhá přímo před hotelem, je součástí známé Beskydsko - Javornické běžecké magistrály. Pokud jsou vhodné podmínky a dostatek přírodního sněhu, je tato trasa upravována strojově. V letním období je stejná hřebenová trasa hojně využívána turisty i cykloturisty. Hotel Portáš je také vhodným nástupním bodem pro bikery na nedaleký a vyhlášený Marikovský singletrack (známý také jako Marikovské Traildorado), který je odsud značen. Pro cykloturisty je možné také využít poskytované možnosti mytí kol.

V celé budově hotelu, jak v restauraci, tak v ubytovací části, je striktní zákaz kouření a používání otevřeného ohně (svíčky apod.) - jednak z důvodu zvýšeného požárního nebezpečí dřevěné budovy, tak i ze zdravotních a estetických důvodů, zejména kvůli rodinám s dětmi.